Neležme, bežme

Názor čitateľa (Peter, martinus.sk)
Výborné, stále sa k nej vraciam a opakovane čítam jednotlivé časti pre lepšie pochopenie, veľmi kvalitný obsah.

Názor čitateľa (Jana, martinus.sk)
Som začiatočník v behaní a tato knižka je veľmi dobre a zrozumiteľne písaná. Veľká spokojnosť- veľmi mi pomohla.

Názor čitateľa (Jana, martinus.sk)
Už som prečítala mnoho kníh spomedzi behania, lepšie i horšie. Musím povedať, že tato je svojim spôsobom unikátna. Mne sa autorov prístup - podložení množstvom kvalitných vedeckých článkov - páči... Sú tam cítiť aj veci odpozorovane z praxe s vrcholovými športovcami, no nezabúda na to, že cieľovka sú skôr rekreační bežci...a napriek tej vedeckosti mi ten text príde viac pre ľudí ako ktorýkoľvek iný, čo som čítala....


Umenie behať

Názor čitateľa (Pavol, martinus.sk)
Úžasná kniha, veľa cenných rád, zaujímavé príklady a príbehy zo života a netradičná otvorenosť a úprimnosť autora prezrádza vzácneho človeka - Viktora Bielika.

Názor čitateľa (Konštantín, pantarhei.sk)
Chcel by som sa Viktorovi poďakovať za knižku Umenie behať, podľa mňa jedna z najlepších kníh o behaní čo som čítal ( v porovnaní so Stvorení pre beh, Behanie s Keňanmi, Jedz a behaj a Behaj alebo zomri).Knižku Umenie behať som precital už druhýkrát asi po 3 mesiacoch a je tam veľmi veľa dobrých rad. Behával som na celkom slušnej úrovni, za môj naj výkon poväzujem Devin 5.miesto čas 37 min 37s, dali zo slušných výkonov napr. polmaratón v Košiciach tesne pod 1 hod 15 min. Nechcem sa svojimi výkonmi chváliť, píšem to kvôli tomuže si myslime aj po dvoch precitaniach knižky Umenie behať si v nej stále nachádzam cenne rady. Som veľmi rad, že takáto skvela kniha je naozaj všetkým ľudom dostupná za dobru cenu a doslova by som povedal, že proste Viktor nám všetkým prezradil úžasný recept na to ako sa zlepšiť, resp. byt rýchlejším. Veľmi sa mi páči, že knižka nie je len o čo najlepšom športovom výkone, ale hlavne o radosti, ktorá prameni z behu.


Regenerácia v športe

Knižná publikácia vychádza z podkladov komplexného prehľadu dostupných literárnych prameňov, z vedeckých štúdii a z praktických skúseností v oblasti diagnostiky únavy, regenerácie a masáže. Svojim obsahom zameraným na rozšírenie si poznatkov z oblasti fyziológie človeka a regenerácie môže slúžiť nielen študentov telovýchovných škôl ale aj trénerom a pracovníkom pôsobiacim v regeneračných zariadeniach.


Laktát v športovom tréningu

Vedecká monografia Laktát v športovom tréningu je určená nielen vedeckým pracovníkom z oblasti telesnej výchovy a športu, ale aj trénerom a športovcom využívajúcim všetky dostupné možnosti na skvalitnenie športovej prípravy a študentom telovýchovných škôl pre rozšírenie si poznatkov v oblasti fyziológie človeka a diagnostiky trénovanosti.